فرش ماشینی هیت ست شده چیست؟

0
25
فرش هیت ست شده
فرش هیت ست شده

فرش ماشینی در حال حاضر عضو جدانشدنی خانه‌های ایرانی است. استقبال از فرش ماشینی به علت گران بودن فرش دستباف و بالا رفتن کیفیت فرش های ماشینی بسیار زیاد است. در هنگام خرید فرش ماشینی باید به خصوصیات ارائه‌شده توسط فروشنده توجه کرد یکی از این اصطلاحات هیت ست است. در این مقاله می‌خواهیم با این اصطلاح و خصوصیات فرش هیت ست شده بیشتر آشنا شویم.

فرش ماشینی با نخ‌های مختلفی بافته می‌شود که هر نوع نخی خصوصیات متفاوتی دارد و روی کیفیت، عمر و قیمت فرش مؤثر است. فرش های هیت ست شده از نخ اکرولیک بافته می‌شوند. درواقع روند هیت ست کردن مربوط به الیاف استفاده‌شده در فرش است؛ یعنی در مرحله نخ‌ریسی انجام می‌شود. به صورتی که نخ وارد ریلی می‌شود و در برابر بخار داغ قرار می‌گیرد. این فرآیند کمک زیادی به بالا رفتن کیفیت نخ و درنهایت کیفیت و دوام فرش می‌کند.

فزش هیت ست شده
فزش هیت ست شده

خصوصیات فرش هیت ست شده

فرش هیت ست شده پرزدهی کمی دارد. به همین دلیل حساسیت کمتری ایجاد می‌کند. فرش های چون قال با از الیاف مصنوعی بافته می‌شوند و پرزدهی بالایی دارند ممکن است برای کودکان و افرادی که بیماری‌های تنفسی نظیر آسم دارند مشکل‌زا باشند. ولی روند هیت ست کردن نخ را یکنواخت و تثبیت می‌کند و پرزدهی فرش‌ها بسیار کم می‌شود؛ بنابراین مشتری بعد از خرید برای جمع‌کردن پرزهای روی فرش به‌زحمت کمتری می‌افتد. فرش های هیت ست شده به خاطر فرایندی که روی نخ آن‌ها صورت می‌گیرد ثبات رنگی بیشتری دارند و در طول زمان طراوت و نشاط در رنگ و نقش فرش حفظ می‌شود. الیاف هیت ست شده نرم هستند و فرش های بافته‌شده با این الیاف، سر نخ های مشخص و به‌اصطلاح دانه اناری دارند که شباهت این فرش ها را به قالی دستباف بیشتر می‌کند.

فرش هیت ست شده
فرش هیت ست شده

پیشنهاد ما برای خرید فرش ماشینی تهیه فرش ماشینی با نخ صد درصد اکرولیک هیت ست شده است. این فرش‌ها از یک نوع الیاف در بافت استفاده کرده‌اند و در طول زمان یکنواختی. رنگ و حالت خود را حفظ می‌کنند و در برابر گرما و نور آفتاب مقاوم‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید