فرش تیره بخریم یا روشن؟

0
20
فرش زمینه تیره بخریم یا روشن
فرش زمینه تیره بخریم یا روشن

فرش تیره یا روشن. کدام یک بهتر است؟ برای هر ایرانی فرش یکی از مهم‌ترین وسایل خانه محسوب می‌شود. استفاده‌ی فرش در منازل ایرانی از دیرباز اهمیت بسیاری داشته است و از فرش به‌عنوان تشتک نشیمن و پوشش کف خانه استفاده می‌شده. یکی از سؤالاتی که افراد در هنگام خرید فرش دارند مربوط به رنگ زمینه فرش است. رنگ بوم فرش به خاطر قالب بودن آن، در دکوراسیون خانه نقش بسیار مهمی دارد. رنگ‌ها در نشاط و صمیمیت، بزرگ یا کوچک جلوه کردن محیط و تناسب‌های وسایل خانه اثرگذارند. توصیه می‌کنیم پیش از هر چیز توجه داشته باشید فرشی که قصد خرید آن را دارید قرار است در کجای خانه استفاده شود. در بازار فرش ماشینی تنوع رنگی بسیار بالاست. در این مقاله به نحوه انتخاب فرش میپردازیم

فرش ماشینی رنگ روشن
فرش ماشینی رنگ روشن

خصوصیات فرش های روشن

فرش های روشن جلوه خاصی به محیط می‌دهند و در نگاه اول برای کسانی که دنبال زیبایی فرش هستند جذاب‌ترند. طرح و نقش‌های گل فرش های زمینه روشن بیشتر به چشم می‌آید و بهتر در کار می‌نشیند. این فرش ها برای محیط‌های کوچک مناسب‌اند زیرا باعث می‌شوند فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. فرش های روشن برای محیط‌های پر رفت‌وآمد مثل اتاق نشیمن یا آشپزخانه مناسب نیستند؛ زیرا به خاطر زمینه روشنشان مساعد کثیفی و لک شدن هستند. همچنین اگر کودک خردسال دارید از خیر خرید فرش های زمینه روشن بگذرید. البته می‌شود از روفرشی هم استفاده کرد ولی گل‌ها افراد تمایلی به پوشاندن فرش با روفرشی نیستند. هرچند روفرشی های جدید طرح و نقش‌های زیبایی دارند و روی فرش ثابت می‌شوند.

فرش زمینه تیره
فرش زمینه تیره

خصوصیات فرش های تیره

فرش های تیره رنگ نیز جذابیت‌های خودشان را دارند. این فرش ها برای محیط‌های بزرگ بسیار مناسب‌اند چرا که باعث می‌شوند صمیمیت و گرمای محیط بیشتر شود. استفاده از این فرش ها برای مکان‌های پر رفت‌وآمد مناسب است چرا که دیرتر لک ها را نشان می‌دهد. البته این نباید باعث غفلت در نظافت فرش شود. چرا که گردوغبار موجود در فرش ممکن است باعث حساسیت و بیماری شود.

بالاخره فرش تیره یا روشن ؟

فرش تیره یا روشن در دکوراسیون خانه تاثیر بسیاری دارد.  هنگام خرید فرش حتما به علایق خودتان اهمیت دهید. چرا که فرش بخش بزرگی از محیط خانه را پوشش می‌دهد و باید موردپسند اهالی خانه باشد. ولی حتماً به سبک زندگی‌تان و جایی که می‌خواهید فرش را استفاده کنید توجه کنید؛ یعنی انتخاب شما باید طوری باشد که با در نظر گرفتن سلیقه‌تان فرشی را انتخاب کنید که برای منزلتان مناسب باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید