مراسم قالیشویان مشهد اردهال با رعایت پروتکل ها برگزار می‌شود

0
16
مراسم قالیشویان مشهد اردهال کاشان
مراسم مشهد اردهال

به گزارش خبرگزاری فرش نوشت به نقل از تسینم مراسم مذهبی قالیشویان کاشان به دلیل شیوع بیماری کووید 19 به‌صورت متفاوتی برگزار خواهد شد. این مراسم تاریخی و مذهبی هرساله در دهه اول مهرماه به مدت سه شبانه‌روز برگزار می‌شد و میزبان علاقه‌مندان و عزاداران در شهر مشهد اردهال است.

مراسم قالیشویان کاشان
مراسم قالیشویان کاشان

فرماندار کاشان با تأکید بر اهمیت برگزاری مراسم قالیشویان با حداقل جمعیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام‌شده توسط وزارت بهداشت گفت: جلسات مختلفی با عوامل برگزاری این مراسم برگزارشده است درحالی‌که در شرایط فعلی نمی‌توان مراسم قالی شویان را به‌صورت قبلی برگزار کرد اما باتجربه تاسوعا و عاشورا مراسم قالیشویان در زمان حداقلی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

مراسم قالیشویان امسال به‌صورت دو شب روضه‌خوانی برگزار می‌شود و به‌صورت آنلاین پوشش داده می‌شود. فرماندار کاشان از عزاداران حسینی درخواست کرد که این مراسم را به‌صورت مجازی پیگیری کنند. قابل‌ذکر است که آیین شستشو و تحویل قالی در مراسم امسال اجرا نمی‌شوند.

آیین قالیشویان کاشان، عزاداری مردم کاشان و بزرگداشت سالروز شهادت حضرت سلطانعلی ابن امام محمد باقر علیه‌السلام است و نمایش خونخواهی مردم فین و کاشان و تشییع نمادین این امام‌زاده بزرگوار است. این مراسم با محوریت شستشوی فرشی برگزار میشود که به عنوان کفن و برای انتقال امام زاده استفاده شده است.

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید