توضیحات رئیس اتاق بازرگانی کاشان درباره عدم صدور کارت بازرگانی

0
20
محمود تولایی
محمود تولایی

محمود تولایی رئیس اتاق کاشان در گفت‌وگو با «پایگاه خبری اتاق ایران» اعلام کرد که از زمان راه‌اندازی سامانه جامع تجارت تاکنون کارت بازرگانی در کاشان صادر نشده است. این سامانه در تاریخ 15 مردادماه راه‌اندازی شده.

همچنین تولایی گفت، ازآنجایی‌که این سامانه بهره‌برداری، آزمایشی نشده است، فعالین اقتصادی از مرحله اولی که برای صدور کارت بازرگانی درخواست می‌دهند تا گام نهایی، با مشکل مواجه می‌شوند. ضمن اینکه به دلیل ناهماهنگی‌های موجود، برای سامانه قبلی صدور کارت هم مشکلات بسیاری به وجود آمده است.

ایشان با اشاره به تصمیم وزارت صنعت مبنی بر فعالیت سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند تا دو ماه آینده خاطرنشان کرد که ناهماهنگی‌های موجود و ضعف زیرساختی باعث شده تا دیتاهایی که برای صدور کارت بازرگانی ضروری است به این سامانه تحویل داده نشود و عملاً فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی سردرگم شده‌اند.

رئیس اتاق کاشان تأکید کرد: همان‌طور که اتاق ایران هم از اول پیشنهاد داده بود، بهتر است که این سامانه ابتدا در یک استان به‌صورت آزمایشی کار کند تا همه آزمون‌وخطاها در یک نقطه پیاده شود، نه اینکه به‌کل کشور تسری پیدا کند و فعالان اقتصادی هم دچار مشکل شوند.

او تصریح کرد: هرگونه ارتقا برای سامانه صدور کارت ارزشمند است و اگر نقدی هم وجود دارد باید حل شود. منتهی راه‌اندازی سامانه جداگانه به‌تنهایی مشکلاتی را حل نخواهد کرد. ضمن اینکه با راه‌اندازی سامانه جامع تجارت همه ملزم به رعایت قانون هستند و این نکته برای همگان اثبات خواهد شد که مباحث شکل‌گرفته در خصوص کارت بازرگانی اجاره‌ای و یک‌بارمصرف صحت ندارد و اتاق ایران درزمینهٔ بی‌تقصیر است.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید