جهاد دانشگاهی به رونق کسب و کارهای خانگی کمک میکند

0
26
مهناز امامدادی
مهناز امامدادی

به گزارش فرش نوشت به نقل از تسنیم مهناز امامدادی از ایجاد 20هزار شغل خانگی در مرحله پایلوت رونق کسب و کارهای خانگی خبر داد. این طرح که از سال 96 آغاز شده در 9 استان کشور به اجرا در آمده است. رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت​ کار افزود که این طرح در استان کهکیلویه و بویر احمد بسیار موفق بوده و پس از بررسی ها سعی شده است که ایرادات کار گرفته شود تا جهت اجرا در بقیه استان ها کمترین مشکل را داشته باشد.

امامدادی از آغاز ثبت نام طرح رونق کسب و کارهای خانگی در 31 استان کشور از تاریخ 6 مهر ماه امسال خبر داد. به منظور اجرا و پیاده سازی این طرح، جهاد‌دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای، واسطه ای و تسهیلگر مکلف به شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار گردید.

جهاد دانشگاهی با استفاده از شبکه کارشناسان، مشاوران و تسهیلگران خود در سراسر کشور در نظر دارد با بهره مندی از ظرفیت های تمامی سازمان های دولتی و غیر دولتی و بخش خصوصی، حلقه‌های مفقوده و خلا طرح‌های مشابه قبلی را شناسایی و نقش و جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور را توسعه دهد.

امامدادی گفت: مشاغل خانگی تنها محدود به تولید محصولات خانگی از جمله ترشی و صنایع‌دستی نیست، باید رسته‌هایی از جمله فناوری، مشاوره، ترجمه و …برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مدنظر قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید